İşletme Yönetimine Giriş

İşletme Yönetimine Giriş – Final Sınav Sonuçları

2011 – 2012 Akademik Yılı Güz Yarıyılında Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulunda okutulmakta olan İşletme Yönetimine Giriş dersine ait final sınav sonuç listesine ulaşmak için tıklayınız.

Sınav sonuçlarına ait bilgi, resmi değildir. Resmi bilgi için Yüksek Okul panolarını takip etmelisiniz.

Bağıl değerlendirme sonuçları daha sonra ilan edilecektir.

İşletme Yönetimine Giriş – Ödev ve Anket Formu Sonuçları

2011 – 2012 Akademik Yılı Güz Yarıyılında Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulunda okutulmakta olan İşletme Yönetimine Giriş dersine ait ödev sonuç listesine ulaşmak için tıklayınız.

Listede, bilimsel çalışma için anket formu dolduran öğrencilerin de notları gözükmektedir.

Ödev teslim ettiği ya da her iki (evet, doğru okudunuz, her iki) anket formunu da doldurduğu halde notları gözükmeyen öğrencilerin altuntas@istanbul.edu.tr e-posta adresi aracılığıyla benimle iletişim kurması gerekmektedir.

İşletme Yönetimine Giriş – Final Sınavı Duyurusu

9 Ocak 2011 Pazartesi günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek İşletme Yönetimine Giriş final sınavı çoktan seçmeli (test biçiminde) 30 ve açık uçlu (klasik) 1 sorudan oluşacak ve muhasebe ve finans işlevi, üretim işlevi ve pazarlama işlevi konularını ile birlikte ödev çerçevesinde izlediğiniz filmi içerecektir. Bu nedenle, sözü edilen konularda ezberden çok yorum yapabilme becerisine sahip olmanız beklenmektedir.

Bilginize sunulur.

İşletme Yönetimine Giriş – Anket Formu Duyurusu II

Sevgili Arkadaşlar,

Nihayet, son aşamaya erişmiş bulunuyoruz. Dolduracağınız son anket formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu noktada önemli olan daha önce linki verilmiş oyunu oynamanızdır. Ek puan için öğrenci numaranızı girmeyi unutmayınız.

İkinci anket formu için son tarih, 03 Ocak 2011 Salı akşamı günü saat 24.00‘tür.

Katılımcılara şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

İşletme Yönetimine Giriş – Oyun Duyurusu

Sevgili Arkadaşlar,

Araştırmanın ikinci aşamasına geçmiş bulunuyoruz. Oynayacağınız oyuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu aşamada oyunu mümkün olduğunca çok kez oynamanız önem kazanmaktadır. Oyuna, Start linkine tıklayarak başlayacaksınız. Temel amaç, çalıştığınız bir aktarma istasyonunda, mümkün olduğunca çok sayıda koliyi elleçleyerek gemi, çekici ve semi-treyler ve uçaklara yüklemektir. Yapmanız gereken kolilerin üzerindeki renklere (ki her aracın yanında uygun renk görünmektedir) göre doğru aracı bulmak ve yüklemeyi gerçekleştirmektir. Dikkat edeceğiniz nokta, yanlış yüklemelerde eksi puan alacağınızdır. Taşıma bantlarındaki ok işaretlerini, fare ile kontrol ederek yükün istediğiniz yönde gitmesini sağlayabilirsiniz.

Oyun için son tarih, 01 Ocak 2011 Pazar akşamı günü saat 24.00‘tür.

Katılımcılara şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

İşletme Yönetimine Giriş – Anket Formu Duyurusu

Sevgili Arkadaşlar,

Bir bilimsel çalışmada kullanılmak üzere buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz anket formunu doldurmanızı istiyorum. Anket formundan edinilecek bilgiler, yalnızca bilimsel amaçla kullanılacak ve kimliğiniz kesinlikle ayırt edilemeyecektir. Öğrenci numarasının sorulmasının tek sebebi eşleştirme yapılabilmesi ve anket formunu dolduran öğrencilere final sınavında ek puan verilebilmesi içindir.

Araştırmanın ilk aşaması olarak, yukarıda belirtilen anket formunun 30 Aralık 2011 Cuma günü saat 24.00‘a kadar doldurulması gereklidir. Soruların doğru ya da yanlış biçiminde bir cevabı yoktur ve kesinlikle bilginiz ve çalışkanlığınızı değerlendirme amacı taşımamaktadır. Çalışma, temel olarak ikinci aşamada oynayacağınız oyunun algılarınız üzerindeki etkisini ölçmeye yönelik olarak tasarlanmıştır. İkinci aşamada, linki daha sonra verilecek bir oyunu oynamanız istenecek ve devamında tekrar yeni bir link ile size iletilecek bir anket formu doldurmanız beklenecektir.

Sözü edilen bilimsel çalışmada yer almanız benim için son derece önemlidir.

Katılımcılara şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

İşletme Yönetimine Giriş – Ödev

30.11.2011 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ders kapsamında sizlere başrollerini Charles Chaplin ve Paulette Goddard’ın oynadığı 1936 yapımı Modern Times (Modern Zamanlar) filmini izletmiştim. Filme ilişkin detaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu çerçevede, Charlie Chaplin’in son sessiz filmi olan Modern Zamanlar’ı tekrar izlemenizi, derste işlediğimiz, genel işletmecilik ilkeleri, yönetim ve insan kaynakları işlevleri kavramları çerçevesinde filmi ve sözü edilen dönemi değerlendirmenizi istiyorum. MS Word dosyası olarak hazırlanacak ödevler, elektronik formatta altuntas@istanbul.edu.tr adresine iletilecektir. Ödevlerin son teslim tarihi ise 14 Aralık 2011’dir.

İşletme Yönetimine Giriş – Ara Sınav Sonuçları

2011 – 2012 Akademik Yılı Güz Yarıyılında Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulunda okutulmakta olan İşletme Yönetimine Giriş dersine ait ara sınav sonuç listesine ulaşmak için tıklayınız.

Sınav sonuçlarına ait bilgi, resmi değildir. Resmi bilgi için Yüksek Okul panolarını takip etmelisiniz.

İşletme Yönetimine Giriş – Ara Sınavı Bilgisi

İşletme Yönetimine Giriş dersine ait sınav çok sayıda sorudan oluşan bir test sınavı biçiminde gerçekleştirilecektir. Söz konusu sınavda başarılı olabilmek için ara sınava kadar işlenmiş bulunan, işletme ve işletmecilikle ilgili temel kavramları ayrıntılı bir biçimde tanımlayabiliyor olmanız, işletmeleri sınıflandırarak kuruluş aşamalarından geçirebilmeniz, alt sistemler olarak yönetim ve insan kaynakları yönetimi işlevlerini ayrıntılı biçimde açıklayabiliyor olmanız gereklidir. Ek olarak, konuları yalnızca gözden geçirmeniz yetmeyecek, yorum yapabilme, tüm konular arası analitik bağlantı kurabilme becerisine sahip olmanız beklenecektir.

Tüm sorular eşit puanlı olacak, sınav, defter kitap kapalı bir biçimde gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, herhangi bir bilgiyi ezberlemenize gerek yoktur. Sınav, en çok ezberleyenin başarılı olacağı bir tarz sınav değildir.

Sorularınız için web sitesindeki iletişim formunu, altuntas@istanbul.edu.tr e-posta adresini ve/veya (212)473-7000 (D: 19230) numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Sınavınızda başarılar dilerim.

Çok çalışmanız dileğiyle…

İşletme Yönetimine Giriş – Telafi Sonrası BDS

2009-2010 Akademik yılı güz döneminde İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu’nda okutulmakta olan İşletme Yönetimine Giriş dersine ait telafi sınavı sonrası BDS sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Sınav sonuçlarına ait bilgi, resmi değildir. Resmi bilgi için Yüksek Okul panolarını takip etmelisiniz.

Go to Top